Великий асортимент адгезивних систем, представлених на стоматологічному ринку, значно ускладнює процедуру вибору матеріалу для стоматолога. Досконалої адгезивної системи на всі випадки життя на сьогоднішній момент не існує.
Нижче наведено перелік науково – обґрунтованих вимог до класу матеріалів «Адгезивні системи», якими важливо керуватися стоматологу для отримання гарного клінічного результату.
Згідно з ним матеріали повинні:
1. Бути універсальними та сумісними з більшістю стоматологічних матеріалів.
2. Забезпечувати негайний, стійкий до навантаження, довговічний ефект зв’язування з тканинами зуба.
3. Компенсувати напругу, що виникає в результаті полімеризаційної усадки композитного матеріалу.
4. Мати силу зчеплення з дентином, подібну або рівну адгезії до емалі.
5. Мати трубопроводи адгезію до вологої поверхні дентину.
6. Бути біосумісними, не викликати роздратування і знищення пульпи в найближчі та віддалені терміни.
7. Бути нерозчинними при контакті з ротової та дентинної рідинами.
8. Забезпечувати зручність і легкість у використанні.
9. Мати тривалий термін зберігання.
10. Не мати сенсибілізуючої дії на пацієнта і лікаря
Сучасні адгезивні системи мають широкий спектр показань, що дозволяють працювати з більшістю стоматологічних матеріалів. Адгезивні системи можуть забезпечити адгезію до тканин зуба всіх світлозатверджуючих пломбувальних матеріалів; матеріалів хімічного та подвійного затвердіння (хімічних композитів, цементів для фіксації ортопедичних конструкцій подвійного затвердіння); амальгами, кераміки, благородних і неблагородних сплавів.
Клінічні показання до використання адгезивних систем:
1. Прямі реставрації каріозних порожнин I-V класів по Блеку.
2. Реставрація не каріозних уражень зубів.
3. Методи мінімально інвазивного лікування карієсу зубів.
4. Корекція кольору, форми та положення зубів.
5. Лікування чутливості дентину.
6. Захист пульпи після препарування зубів під ортопедичні конструкції.
7. Адгезивна техніка роботи з амальгамою.
8. Підготовка зуба перед фіксацією непрямих реставрацій (металевих, керамічних, композитних, комбінованих коронок, мостовидних протезів, вкладок, накладок, усіх видів внутрішньоканальних штифтів).
9. Фіксація на зубах ортодонтичних апаратів (брекетів).
10. Пряме відновлення в порожнині рота старих пломб з композиту, амальгами, лагодження керамічних, металокерамічних, металоакрилових, пластмасових коронок
Клінічні протипоказання до використання адгезивних систем:
1. Алергія на будь-який з компонентів адгезивної системи.
2. Неможливість ізоляції робочого поля від слини, ясенної рідини.
3. Пряме покриття пульпи зуба.
4. Погана гігієна порожнини рота у пацієнта.
Всі присутні на стоматологічному ринку адгезивні системи випускаються у вигляді рідини, в якій певну частку становить розчинник.
Функції розчинника полягають в розчиненні та збереженні робочих властивостей органічних мономерів, в змочуванні поверхні тканин зуба, підвищення проникності дентину для гідрофільних мономерів.
Ацетон має найвищу випаровуваність, тому системи на основі ацетону є найменш чутливими до кількості залишкової вологи, яка може перешкоджати проникненню праймера в дентин і порушувати полімеризацію.
Недоліком систем з ацетоном є недостатнє зволоження пересушеного дентину і, таким чином, високий ризик виникнення чутливості після маніпуляцій.
Спирт має середню випаровуваність, тому спиртовмісним системам потрібно більше часу, щоб просочити дентин. Здатність до зволоження у спирту середня, як і ризик появи чутливості.
Вода має найвищу здатність до зволоження.
Швидкість просочування дентину у системи на водній основі хороша, але нижче ніж у спиртовмісних систем. Недоліком води в якості розчинника є низька випаровуваність і складність її видалення, що може вплинути на якість і силу зчеплення.
Немає єдиної думки про те, система з яким розчинником краще, однак на ринку більш широко представлені спиртовмісні системи та системи з комбінацією розчинників.
На основі багаторічного досвіду фахівці Spident розробили EsBond – універсальну адгезивну систему, яка задовольнить усі ваші потреби. Він забезпечує надійне та високоефективне зчеплення для довговічних реставрацій.
Той, хто дізнається про універсальність адгезиіної системи в одному флаконі, не буде шукати інших рішень.
П’яте покоління адгезивних систем з’явилося в середині 90-х рр. XX ст.
Вони були створені завдяки двом факторам: бажанням стоматологів спростити процес адгезивної підготовки та зменшити ризик передачі інфекції. Удосконалення цих матеріалів проводилося в напрямку скорочення кількості компонентів адгезивної системи, етапів та загального часу адгезивної підготовки. Ця група матеріалів представлена так званими одно-булочними адгезивними системами (onebottle systems), у яких праймер і бонд знаходяться в одному розчині.
Класична техніка їх використання включає мінімум два етапи: тотальне протруювання твердих тканин зуба (15-30 с) і аплікацію суміші праймер-бонд (20-30 с) з наступною полімеризацією.
Всі представники цього класу адгезивних систем можуть застосовуватися з усіма видами світлозатверджуючих пломбувальних матеріалів, але далеко не всі можуть використовуватися з хімічнозатверджуючими пломбувальними матеріалами.
Переваги – високі показники сили зчеплення з емаллю і дентином; хороші довгочасні клінічні результати; зручність в роботі, менший час і кількість етапів роботи, сумісність з усіма світлозатверджуючими матеріалами.
Недоліки – адгезія до емалі перевищує силу зчеплення з дентином, іноді значно, що призводить до відриву реставрації від дентину; високий ризик виникнення для поста чутливості; несумісність більшості матеріалів з хімічнозатверджуючими матеріалами.
Універсальні адгезивні системи мають здатність хімічного або подвійного затвердіння і призначені для адгезії до зуба світло, хімічнозатверджуючих і матеріалів подвійного затвердіння.
Чим більше можливостей, тим складніше у використанні та дорожче адгезивна система, тому стоматологу необхідно перед вибором адгезивної системи визначитися зі спектром маніпуляцій, які він буде проводити. Багатофункціональні системи є оптимальним вибором для стоматолога загальної практики, універсальна – для фахівця терапевтичного профілю.
Одним з найпростіших і надійних способів для стерильного зберігання медичних інструментів є пакети для стерилізації, термін зберігання інструментів в яких може досягати одного року. Пакети і рулони застосовуються для упаковки, проведення парової і газової стерилізації та зберігання інструменту. Великою популярністю користуються пакети і рулони для стерилізації, виготовлені з комбінації матеріалів. У цьому випадку одна сторона […]
Читати даліПротягом останнього тижня січня запускаємо акцію на пломбувальні матеріали EsCom®250 та EsCom®100 Тільки від 25.01 по 29.01 при замовленні 2х наборів (5 шприцових) EsCom250 даруємо у подарунок 2 шприці EsCom100 (А1 та А3.5) Деталі про акцію можна дізнатись в наших менеджерів за телефонами: +38 (067) 650-03-99 +38 (044) 392-01-90 info@blackseamed.com
Читати даліПідпишіться на наші новини. Будьте в курсі останніх новин та акцій
Щоб додавати даний товар в улюблені потрібно авторизуватися!