Кореневі канали не завжди вдається пройти і розширити за допомогою одних лише ендодонтичних інструментів. Особливо це стосується вузьких і закритих каналів. У таких випадках вдаються до хімічного розширення.
Метод заснований на введенні в просвіт каналу розчину будь-якої кислоти. При цьому відбувається декальцинація і розм’якшення пришийкового дентину, що полегшує процес подальшої інструментальної обробки.
Для хімічного розширення каналів застосовуються два типи препаратів: рідини і гелі.
З рідин в ендодонтії найбільш часто використовують препарати на основі етилендіамінтетраоцтової кислоти (ЕДТА). В даний час на практиці частіше використовують 10-20% нейтральні або слаболужні розчини солей ЕДТА.
[Слід пам’ятати, що всі ці препарати діють більш активно в кислому середовищі, тому перед хімічним розширенням каналу рекомендується нейтралізувати його вміст. Необхідно також уникати контакту цих препаратів з гідрофобними речовинами типу евгенолу, який суттєво послаблює їх дію.]
Методика роботи: необхідну кількість гелю наносять на ендодонтичний інструмент і вводять в канал. Відразу після цього приступають до механічної обробки. Процедуру повторюють кілька разів. Після розширення каналу його ретельно промивають розчином гіпохлориту натрію або дистильованою водою, медикаментозно обробляють і пломбують звичайним способом. Звертаємо увагу також на те, що не слід залишати гель в каналі до наступних відвідин.
Для підвищення ефективності проходження і розширення кореневого каналу в нього вводять препарат ЕДТА (натрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти). ЕДТА утворює комплексні сполуки з кальцієм дентину стінок кореневого каналу, які розчиняються у воді. Кальцій переходить в розчин, поверхневий шар дентину розм’якшується, це забезпечує проходження і розширення кореневого каналу.
ЕДТА зазвичай застосовується в ендодонтії у вигляді рідини або гелю, що витягує іони кальцію з гідроксиапатиту, тим самим розчиняючи мінеральну фракцію змащеного шару кореневого каналу. Ефективність розчинів ЕДТА залежить, головним чином, від їх рН. Більшість готових форм засновані на динатриевой солі ЕДТА з нейтральним значенням рН і забезпечують хелатний ізомолярное зв’язування з кальцієм до повного витрачання ЕДТА. Цим пояснюється важливість постійного оновлення розчину в кореневому каналі для використання активного ЕДТА.
При проходженні та інструментальній обробці кореневих каналів матеріали для хімічного розширення – гелі та рідини – повинні використовуватися в 100% випадків.
Застосовувати інструментальну обробку каналу без використання цих матеріалів не рекомендується, тому що така «суха» обробка різко підвищує ризик заклинювання і відлому ендодонтичного інструменту.
Завдяки застосуванню препаратів для хімічного розширення кореневих каналів з’являється можливість більш успішного ендодонтичного лікування, так як підвищується якість інструментальної обробки каналів, знижується частота вимушеного використання імпрегнаціонних методів і, як наслідок, зменшується ризик розвитку запальних захворювань щелепно-лицьової області.
Процес Реставрації зубів – це різні способи, якими ваш стоматолог може замінити відсутні зуби або відремонтувати відсутні частини структури зуба. Структура зуба може бути пошкоджена через руйнування, погіршення раніше встановленої реставрації або відколу зуба. Пряма реставрація зубів проводиться в день прийому і складається з декількох етапів: Анестезія Обробка дефекту / відколу / порожнини – лікар […]
Читати даліРеставрації з використанням матеріалів із додатком діоксиду цирконію користуються великою популярністю на сьогоднішній день, і це цілком обгрунтовано. Розглянемо всі переваги таких матеріалів. 1) Біосумісність – головна перевага маткріалов з оксидом цирконію. Навколишні тканини, зустрічаючи конструкцію, будь то культевая вкладка або коронка, «сприймають» оксид цирконію як свої власні тканини. Відбувається так зване епітеліальне прикріплення. Десневой […]
Читати даліПідпишіться на наші новини. Будьте в курсі останніх новин та акцій
Щоб додавати даний товар в улюблені потрібно авторизуватися!