Особистий кабінет
+38 (067) 650-03-99
Для звя’зку з менеджером

Виготовлення тимчасових коронок прямим методом

Доцільність і необхідність застосування тимчасових коронок при протезуванні різними видами незнімних зубних протезів обгрунтована дослідженнями і науковими публікаціями багатьох вчених.

Відмова від застосування тимчасових протезів може призводити до виникнення пульпітів, зміни крайових кордонів препарування через зсув ясенного краю. Рекомендовано виготовлення тимчасових коронок з метою запобігання можливого зсуву зубів, позбавлених контакту з антагоністами.

Тривалий контакт слини з незахищеними куксами зубів після їх препарування призводить до глибокого проникнення мікроорганізмів у відкриті дентинні канальці, наслідком чого може бути недостатня ефективність асептичної обробки зубів, що проводиться перед постійною фіксацією незнімних протезів (зазвичай спиртом і ефіром). Це, в свою чергу, сприяє руйнуванню опорних зубів під коронками у віддалені терміни в результаті вторинного карієсу.

Препарування зуба ніколи не обмежується емаллю. Розкривши дентинні канальці, лікар зобов’язаний створити заслін для проникнення бактерій. Тому обов’язковим етапом після препарування зубів є гібридизація поверхневого дентину і виготовлення тимчасових конструкцій.


Традиційні способи отримання різних видів тимчасових конструкцій включають прямий і непрямий методи їх виготовлення.

Непрямий метод передбачає отримання тимчасового незнімного протеза в лабораторії. З огляду на необхідність покриття зубів тимчасовими коронками безпосередньо після проведення препарування, до початку препарування отримують попередній відбиток. Потім технік на гіпсовій моделі, отриманої з цього відбитка, препарує «зуби» і по культі «зубів» моделює пластмасові коронки. Препарування зубів проводиться лікарем після готовності тимчасових протезів. При допасуванні тимчасового протеза, виготовленого даним методом, відзначається низька точність і якість прилягання тимчасового протеза, що вимагає часу для додаткової його корекції в ротовій порожнині.

Прямий метод передбачає виготовлення тимчасового протеза безпосередньо у кріслі пацієнта. Для прямого виготовлення тимчасових коронок застосовуються різні види пластмас холодної полімеризації:

  Вінілетілметакріловие матеріали (SNAP, Parkell; Trim II, Bosworth і ін.).
  Метілметакрілових матеріали (JET, Lang; TAB, Kerr і ін.).
  Бісакріловие матеріали (HEXA-TEMP, LUXATEMP, DMG; PROTEMP 3, 3M ESPE і ін.).

Обговоримо переваги бісакрілових матеріалів.

Біс-акрилові матеріали в зарубіжній літературі також називають як «C & B materials», що є абревіатурою англійських слів «Сomposite Based materials» – Матеріали на основі композиту. Поява біс-акрилових матеріалів дозволило спростити і прискорити методику виготовлення тимчасових протезів прямим методом.

Весь процес виготовлення від моменту внесення пластмаси в попередній відбиток до фіксації готового протеза на тимчасовий цемент займає 15-20 хв.

Крім простоти і зручності застосування, дані матеріали мають ряд позитивних властивостей, що обумовлює більш широке їх використання в даний час при виготовленні тимчасових протезів. Додаткові переваги даної групи матеріалів забезпечують такі властивості, як низька температура полімеризації, відсутність залишкового мономера, висока міцність, гладка поверхня, відсутність запаху і стабільність кольору.

Клінічне використання біс-акрилових матеріалів можливо простим і зручним способом. Основним і необхідним елементом даного способу є відбиток, отриманий до препарування зубів. Після процедури препарування зубів, проводять виготовлення тимчасової конструкції з пластмаси: в попередній відбиток вносять замішаний матеріал і встановлюють на зубний ряд. Пластмаса займає місце зшліфованих твердих тканин зубів. Після виведення відбитка з порожнини рота готову тимчасову конструкцію, яка в точності повторює форму зубів до їх препарування, акуратно витягують з відбитка. Після її остаточної обробки – видалення надлишків матеріалу, згладжування країв, перевірки крайового прилягання і оклюзійної корекції – проводять фіксацію тимчасового протеза на тимчасовий цемент.

Отримання тимчасових конструкцій даним методом, звичайно, не завжди можна застосувати, але в ряді випадків виявляється єдиним швидким способом якісного виготовлення надійного та естетичного тимчасового незнімного протеза.

Слід зазначити, що наявність тимчасових коронок в області протезного ложа несе в собі цілий ряд позитивних аспектів, які необхідно брати до уваги всім практикуючим лікарям:

  захист відпрепарованих зубів;
  забезпечення стабільності ясенного краю на рівні сформованого уступу;
  збереження естетики і фонетики на період виготовлення постійної конструкції;
  забезпечення функціонального навантаження на опорні зуби;
  стабільність положення відпрепарованих зубів і профілактика можливого їх зміщення через відсутність у них контакту з антагоністами.

Пропонуємо звернути увагу на матеріал для виготовлення тимчасових коронок від фірми SPIDENT™ – HEXA TEMP.

Переваги матеріалу Hexa-Temp:

  просте і швидке застосування завдяки автоматичному змішуванню
  просте надання форми та легке полірування
  8 відтінків для досягнення природного естетичного ефекту
  довгострокові тимчасові протези
  висока стабільність форми і кольору
  дуже економічний.

Новини компанії

Усі новини
Акційні товари квітня

Core-it™ white (термін 09.21) – 600 грн Core-it™ yellow (термін 10.21) – 600 грн Core-it Yellow 50g (термін 01.22) – 1900 Core-it™ Kit (термін 10.21) – 2000 грн EsTemp NE (термін 11.21) – 300 грн FineDam (термін 10.21) – 140 грн Seal-It (термін 10.21) – 210 грн Temp-it Flow blue (термін 10.21) – 140 грн […]

Читати далі
Товари лютого

Щомісяця ми робимо акційні пропозиції на деякі матеріали! У лютому ми підготували для вас знижки на відбиткові матеріали I-Sil, тимчасовий цемент EsTemp Implant, скоіономерний цемент BaGic II, паперові штифти, на матеріал для відновлення культі Core-it. До кіньця лютого ціни на матеріали знижено!

Читати далі
Рідкі пломбувальні матеріали в стоматології.

Пломбування зубів застосовують там, де є необхідність відновити невеликі руйнування зуба і заповнити тріщини, порожнини, які утворилися від пошкоджень або через карієсу. Рідкі композитні матеріали для пломбування використовують при пломбуванні невеликих порожнин, фісур, пришийкових дефектів в техніці мінімального втручання. Для невеликих порожнин усадка і подальша крайова проникність не так важливі, як для порожнин великого розміру, […]

Читати далі
Ми використовуємо файли cookie для вдосконалення наших послуг і підвищення зручності під час перегляду. Продовжуючи користуватися цим сайтом, Ви даєте згоду на використання файлів cookie.
Прийняти умови