Особистий кабінет
+38 (067) 650-03-99
Для звя’зку з менеджером

Виготовлення тимчасових коронок прямим методом

Доцільність і необхідність застосування тимчасових коронок при протезуванні різними видами незнімних зубних протезів обгрунтована дослідженнями і науковими публікаціями багатьох вчених.

Відмова від застосування тимчасових протезів може призводити до виникнення пульпітів, зміни крайових кордонів препарування через зсув ясенного краю. Рекомендовано виготовлення тимчасових коронок з метою запобігання можливого зсуву зубів, позбавлених контакту з антагоністами.

Тривалий контакт слини з незахищеними куксами зубів після їх препарування призводить до глибокого проникнення мікроорганізмів у відкриті дентинні канальці, наслідком чого може бути недостатня ефективність асептичної обробки зубів, що проводиться перед постійною фіксацією незнімних протезів (зазвичай спиртом і ефіром). Це, в свою чергу, сприяє руйнуванню опорних зубів під коронками у віддалені терміни в результаті вторинного карієсу.

Препарування зуба ніколи не обмежується емаллю. Розкривши дентинні канальці, лікар зобов’язаний створити заслін для проникнення бактерій. Тому обов’язковим етапом після препарування зубів є гібридизація поверхневого дентину і виготовлення тимчасових конструкцій.


Традиційні способи отримання різних видів тимчасових конструкцій включають прямий і непрямий методи їх виготовлення.

Непрямий метод передбачає отримання тимчасового незнімного протеза в лабораторії. З огляду на необхідність покриття зубів тимчасовими коронками безпосередньо після проведення препарування, до початку препарування отримують попередній відбиток. Потім технік на гіпсовій моделі, отриманої з цього відбитка, препарує «зуби» і по культі «зубів» моделює пластмасові коронки. Препарування зубів проводиться лікарем після готовності тимчасових протезів. При допасуванні тимчасового протеза, виготовленого даним методом, відзначається низька точність і якість прилягання тимчасового протеза, що вимагає часу для додаткової його корекції в ротовій порожнині.

Прямий метод передбачає виготовлення тимчасового протеза безпосередньо у кріслі пацієнта. Для прямого виготовлення тимчасових коронок застосовуються різні види пластмас холодної полімеризації:

  Вінілетілметакріловие матеріали (SNAP, Parkell; Trim II, Bosworth і ін.).
  Метілметакрілових матеріали (JET, Lang; TAB, Kerr і ін.).
  Бісакріловие матеріали (HEXA-TEMP, LUXATEMP, DMG; PROTEMP 3, 3M ESPE і ін.).

Обговоримо переваги бісакрілових матеріалів.

Біс-акрилові матеріали в зарубіжній літературі також називають як «C & B materials», що є абревіатурою англійських слів «Сomposite Based materials» – Матеріали на основі композиту. Поява біс-акрилових матеріалів дозволило спростити і прискорити методику виготовлення тимчасових протезів прямим методом.

Весь процес виготовлення від моменту внесення пластмаси в попередній відбиток до фіксації готового протеза на тимчасовий цемент займає 15-20 хв.

Крім простоти і зручності застосування, дані матеріали мають ряд позитивних властивостей, що обумовлює більш широке їх використання в даний час при виготовленні тимчасових протезів. Додаткові переваги даної групи матеріалів забезпечують такі властивості, як низька температура полімеризації, відсутність залишкового мономера, висока міцність, гладка поверхня, відсутність запаху і стабільність кольору.

Клінічне використання біс-акрилових матеріалів можливо простим і зручним способом. Основним і необхідним елементом даного способу є відбиток, отриманий до препарування зубів. Після процедури препарування зубів, проводять виготовлення тимчасової конструкції з пластмаси: в попередній відбиток вносять замішаний матеріал і встановлюють на зубний ряд. Пластмаса займає місце зшліфованих твердих тканин зубів. Після виведення відбитка з порожнини рота готову тимчасову конструкцію, яка в точності повторює форму зубів до їх препарування, акуратно витягують з відбитка. Після її остаточної обробки – видалення надлишків матеріалу, згладжування країв, перевірки крайового прилягання і оклюзійної корекції – проводять фіксацію тимчасового протеза на тимчасовий цемент.

Отримання тимчасових конструкцій даним методом, звичайно, не завжди можна застосувати, але в ряді випадків виявляється єдиним швидким способом якісного виготовлення надійного та естетичного тимчасового незнімного протеза.

Слід зазначити, що наявність тимчасових коронок в області протезного ложа несе в собі цілий ряд позитивних аспектів, які необхідно брати до уваги всім практикуючим лікарям:

  захист відпрепарованих зубів;
  забезпечення стабільності ясенного краю на рівні сформованого уступу;
  збереження естетики і фонетики на період виготовлення постійної конструкції;
  забезпечення функціонального навантаження на опорні зуби;
  стабільність положення відпрепарованих зубів і профілактика можливого їх зміщення через відсутність у них контакту з антагоністами.

Пропонуємо звернути увагу на матеріал для виготовлення тимчасових коронок від фірми SPIDENT™ – HEXA TEMP.

Переваги матеріалу Hexa-Temp:

  просте і швидке застосування завдяки автоматичному змішуванню
  просте надання форми та легке полірування
  8 відтінків для досягнення природного естетичного ефекту
  довгострокові тимчасові протези
  висока стабільність форми і кольору
  дуже економічний.

Новини компанії

Усі новини
Рідкі пломбувальні матеріали в стоматології.

Пломбування зубів застосовують там, де є необхідність відновити невеликі руйнування зуба і заповнити тріщини, порожнини, які утворилися від пошкоджень або через карієсу. Рідкі композитні матеріали для пломбування використовують при пломбуванні невеликих порожнин, фісур, пришийкових дефектів в техніці мінімального втручання. Для невеликих порожнин усадка і подальша крайова проникність не так важливі, як для порожнин великого розміру, […]

Читати далі
Адгезивні системи. EsBond®

Великий асортимент адгезивних систем, представлених на стоматологічному ринку, значно ускладнює процедуру вибору матеріалу для стоматолога. Досконалої адгезивної системи на всі випадки життя на сьогоднішній момент не існує. Нижче наведено перелік науково – обґрунтованих вимог до класу матеріалів «Адгезивні системи», якими важливо керуватися стоматологу для отримання гарного клінічного результату. Згідно з ним матеріали повинні: 1. Бути […]

Читати далі
Реставрація зубів. Тимчасові і постійні пломби

Процес Реставрації зубів – це різні способи, якими ваш стоматолог може замінити відсутні зуби або відремонтувати відсутні частини структури зуба. Структура зуба може бути пошкоджена через руйнування, погіршення раніше встановленої реставрації або відколу зуба. Пряма реставрація зубів проводиться в день прийому і складається з декількох етапів: Анестезія Обробка дефекту / відколу / порожнини – лікар […]

Читати далі
Ми використовуємо файли cookie для вдосконалення наших послуг і підвищення зручності під час перегляду. Продовжуючи користуватися цим сайтом, Ви даєте згоду на використання файлів cookie.
Прийняти умови